home page
Zprávy z turfu
 
 «« předchozí strana 2 / 114 další »»
Uzávěrka přihlášek do Fitmin Cupu proběhne ve čtvrtek 27. dubna
Upozorňujeme trenéry a majitele, že čtvrtek 27. 4. 2023 je termínem uzávěrky přihlášek do Fitmin Cupu 2023. Tradiční seriál dostihů pro dvouleté koně českého chovu se koná na závodišti v Praze – Velké Chuchli a znovu má pět dílů, z nichž první je na programu 9. 7. 2023. Kompletní informace o termínech a propozicích všech dostihů seriálu naleznete ve VĚSTNÍKU ČT 4/2023.
vloženo: 21.04.2023
Uzávěrka přihlášek na Švýcarské Derby proběhne 30. května
V sekci Dokumenty – Dostihový provoz naleznete propozice na Švýcarské Derby. To se koná 3. září 2023 a jeho celková dotace činní 50.000 švýcarských franků (cca 1.200.000 Kč). Uzávěrka přihlášek proběhne 30. května 2023 ve 13:30.
vloženo: 20.04.2023
Upozornění pro majitele
Upozorňujeme, že akceptujeme pouze přihlášky a OSK koní, jejichž majitelé mají dostatek finančních prostředků na Zúčtovacím centru JC ČR.
vloženo: 17.04.2023
Organizační pravidla pro dostihové dny v Pardubicích v sezóně 2023
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete ORGANIZAČNÍ PRAVIDLA, která jsou platná pro všechny dostihové dny v Pardubicích v sezóně 2023.
vloženo: 11.04.2023
Důležité !!!
Dostihový den 10.04.2023 v Kolesách byl zrušen s ohledem na nevyhovující stav dostihové dráhy.
vloženo: 03.04.2023
Honorované jezdecké šampionáty pokračují i letos
Jockey Club ČR s potěšením oznamuje, že díky pochopení partnerů i v letošním roce proběhnou Lázně Poděbrady Cup 2023 pro rovinové i překážkové jezdce, BoKaBau Ladies‘ Cup 2023 a Pohár překážkových jezdkyň 2023.

Tradiční oficiální šampionát rovinových jezdců byl v roce 2022 doplněn i o šampionát překážkových jezdců a patronát nad těmito šampionáty drží již několik let společnost Lázně Poděbrady a.s. Díky pochopení pana Ing. Jiřího Odcházela, předsedy představenstva jmenované společnosti, zůstávají tyto seriály součástí českého dostihového provozu.

Již druhým rokem je partnerem seriálu pro české rovinové jezdkyně společnost BoKaBau s.r.o. a samozřejmě i této společnosti a jejím majitelům, pánům Bohumilu Boškovi a Karlu Švestkovi, patří poděkování Jockey Clubu ČR za její podporu. Seriál Ladies‘ Cup je pořádán již několik let a i v letošním roce budeme na konci sezóny znát jméno jezdkyně, která obdrží titul Šampionka Ladies‘.

Partnerem loni vzniklého Poháru překážkových jezdkyň jsou již podruhé v řadě společnost Akumulátory – Táborský s.r.o. a Stáj Moudrý. Jockey Club ČR děkuje pánům Vladimíru Táborskému a Michaelu Moudrému za jejich přízeň a společně se budeme těšit na výsledky letošního ročníku.

Pravidla všech seriálů najdete na webech www.dostihyjc.cz a www.dostihy.cz.
vloženo: 30.03.2023
Zkoušky pro amatérské jezdce
Spolek českých amatérských dostihových jezdců (SČADJ) ve spolupráci s Jockey Clubem ČR pořádá zkoušky pro začínající amatérské dostihové jezdce. Podmínkou pro účast na zkoušce je dobrá znalost Dostihového řádu (test a pohovor). Zkoušky proběhnou v průběhu května na závodišti v Praze – Velké Chuchli v prostorách tribuny. Přesný termín bude určen podle počtu přihlášených. Cena zkoušky 500 Kč.

Svoje závazné přihlášky s uvedením kontaktních údajů (jméno, adresa, telefon) a případné dotazy zasílejte nejpozději do 15. 4. 2023 na scadj@email.cz, nebo kontaktujte telefonicky pana Jindřicha Fabrise: tel. 736235395.
vloženo: 29.03.2023
Organizační pokyny a informace k dostihové sezóně 2023 v Chuchle Areně Praha
1) Vzhledem k zabezpečení stájového/služebního prostoru bude během dostihových dnů v Chuchle Areně Praha zaveden nový systém kontroly. Osoby, mající do tohoto prostoru povolený vstup, se budou pořadatelské službě/ostraze prokazovat následujícím způsobem:

a) jezdci, trenéři, majitelé, službu konající činovníci dostihového dne, pracovníci pořadatele: platnou licencí nebo průkazem.

b) ostatní osoby (stájový personál): barevnou páskou vydávanou pro každý dostihový den. Pro přechod ze stájového/služebního do diváckého sektoru a opačně je každá taková osoba povinna mít pásku viditelně nasazenou na zápěstí. Distribuce pásek: každý trenér obdrží pro svůj personál počet pásek odpovídající počtu koní, kteří mu v daném dni startují. Mimopražští trenéři dostanou pásky při příjezdu na závodiště u vstupní kontroly totožnosti koní, místní trenéři v týdnu před dostihovým dnem (v jejich případě bude počet osob potřebných k zajištění chodu celé stáje, řešen individuálně).

Bez předložení platné licence/průkazu či pásce na zápěstí nebude přechod mezi prostory pořadatelem povolen.

2) Trenéry, kteří používají k přemisťování koní na dostih přepravní vozidla, důrazně upozorňujeme na povinnost zaparkování vozidla na vyhrazené místo ihned po vyložení/těsně před naložením koní. V případě nedodržení této povinnosti bude tomuto i ostatním vozidlům provinivšího se trenéra přejezd mezi stájovými prostory v průběhu dostihového dne (= vjezd do prostoru „dolních“ stájí, u paddocku) po zbytek sezóny bez výjimky zakázán.

3) Z důvodu oprav Barrandovského mostu a souvisejících dopravních omezení na něm upozorňujeme na pravděpodobnost silnějšího provozu při cestování na dostihy směrem od Černého Mostu přes Jižní spojku. Konkrétní informace najdete na webu www.barrandak.cz.

4) Z důvodu stavebních prací bude dne 23. dubna (II. dostihový den) uzavřen pro automobily železniční přejezd ve Velké Chuchli.

5) Z důvodu stavebních prací je do 10. května zakázán průjezd částí ulice K Lochkovu na Slivenci: konkrétně průjezd od kostela ke křižovatce s ulicí K Homolce (Do Chuchle). Objízdná trasa k Chuchle Areně Praha vede po Pražském okruhu a přes Radotín.
vloženo: 29.03.2023
Podávání přihlášek a OSK
Upozorňujeme trenéry a majitele, že na základě změn § 251 a § 264 Dostihového řádu lze od letošní sezóny podávat přihlášky a OSK pouze elektronicky prostřednictvím zúčtovacího centra Jockey Clubu ČR.
vloženo: 28.03.2023
Smutná zpráva
Dne 16. 03.2023 zemřel po těžké nemoci ve věku 76 let
někdejší trenér dostihových koní MVDr. Jan Lisek.
Poslední rozloučení se koná 23. března 2023 v 11 hodin
ve smuteční obřadní síni v Rychnově nad Kněžnou.
Jockey Club vyslovuje pozůstalé rodině upřímnou soustrast
vloženo: 17.03.2023