home page
Zprávy z turfu
 
 


Termíny
  Racedays
Přihlášky
  Entries
Startky
  Declaration
Výsledky
  Results
Statistiky
  Statistics
Zprávy
  News
Legislativa Aviza
zahr. startů
Kontakty
  Contacts
Dokumenty
  Documents
Zákl. údaje
  Basic fig.

  strana 1 / 101 další »»
Důležitá upozornění pro účastníky dostihů v Německu
Všechny účastníky dostihů v Německu upozorňujeme na níže uvedený překlad textu, jehož autorem je šéf technického úseku Deutscher Galopp Rüdiger Schmanns:


Rád bych Vás informoval, že od 1. ledna 2022 musí být očkování proti INFLUENZA a HERPES v Německu doplněno posilující injekcí, která musí být aplikována do 6 měsíců.

Koně, kteří byli vakcinováni primární injekcí, musí dodržovat pouze interval pro posilující injekce. Koně, u kterých bude nutné aplikovat nové primární injekce, musí dodržovat tato pravidla a intervaly:

1. primární injekce ne dříve než 21 dní a ne později než 60 dní po první injekci.
2. primární injekce ne dříve než 120 dní a ne později než 180 dní po druhé injekci.

Po těchto primárních injekcích musí být dodržen interval 6 měsíců. Koním bude povoleno běhat po 2. primární injekci. Koně, kteří nemají platné vakcinace uvedeny v Průkazu koně, budou vyloučeni přímo v den dostihu.

Pomohlo by nám, kdybyste uváděli v přihláškách datum vakcinace anebo poslali kopii Průkazu koně s relevantními stránkami emailem na tyto adresy, abychom mohli případně zabránit zbytečnému vyloučení koně z dostihu.
dick@deutscher-galopp.de
rong@deutscher-galopp.de
steinmetz@deutscher-galopp.de
rschmanns@deutscher-galopp.de

Dále bych Vás chtěl upozornit na novou politiku, kterou zavedla německá vláda a kterou budeme v krátké době zavádět do praxe. Osoba, která má účet u Deutscher Galopp (majitel, chovatel, trenér, atd.) může převést peníze ze svého účtu na jinou osobu nebo společnost (kovář, veterinář, trenér, atd.) pouze v případě, že tyto osoby nebo společnosti mají také účet u Deutscher Galopp. Převody na soukromé účty u některých bank, jako tomu bylo v minulosti, již nebudou akceptovány. Převody mezi účty osob nebo společností budou možné pouze v případě registrace u Deutscher Galopp.

Všechny účty budou muset mít v budoucnosti kredit ve výši alespoň 500 €, ze kterého budou odečítány vstupní poplatky a náklady související s účastí v dostihu. Účet nemůže být v debetu (v tomto případě nebude provedena žádná transakce). V případě poklesu této minimální částky na účtu, musí být v krátké době opět dorovnán na 500 €.

Pokud bude účet na konci měsíce vykazovat více než 25 000 €, pak bude přesahující částka převedena na externí účet, který musí mít založen každý majitel účtu. Pouze pokud majitel účtu prohlásí, že celková částka má zůstat na účtu u Deustcher Galopp, pak toto bude akceptováno, ale při částce vyšší než 25 000 € bude účtována úroková sazba, která v této chvíli ještě není procentuálně pevně stanovena.

Rüdiger Schmanns
Deutscher Galopp
vloženo: 20.01.2022
Vítězi Lázně Poděbrady Cupu 2021 jsou Jaromír Šafář a Jan Faltejsek
Podobně jako v minulých letech, tak i letos podpořily Lázně Poděbrady a.s. české dostihové jezdce částkou 100.000 korun. Narozdíl od předchozích 5 ročníků však podpořila tato společnost šampionát rovinových i překážkových jezdců. V každém ze šampionátů si trojice nejúspěšnějších jezdců rozdělila 50.000 korun.

Šampiónem rovinových jezdců se stal už počtvrté Jaromír Šafář, který řebříčku rovinových jezdců kraloval také v letech 2011, 2012 a 2017. Letos každopádně zvítězil s nejvýraznější převahou. Na českých drahách totiž slavil 26 vítězství, což je o 12 více než v pořadí druhý Petr Foret. Nejcennější úspěch získal se svěřenkyní Miroslava Nieslanika Giannha, s níž stylem start-cíl zvítězil v klasickém Oaks. Dvakrát završil hattrick, a to v červnu v Karlových Varech a v srpnu v Netolicích. Na Šafářově úspěchu má výrazný podíl trenérka Helena Vocásková, protože hned 21 vítězství získal v sedlech jejích svěřenců.

Druhý Petr Foret vyrovnal své žebříčkové maximum, když v šampionátu skončil za Jaromírem Šafářem druhý i v roce 2012, kdy o jejich pořadí rozhodl až počet druhých míst. Každopádně co se týče úspěchů ve velkých dostizích, měl letos Foret navrch. Úspěchy slavil především se svěřenci Václava Luky. S nimi vyhrál dva klasické dostihy, a to Jarní cenu klisen se Solemeenou a St Leger s Kamssiem, a dvojici jedničkových úspěchů slavil v sedle mílaře Ignaciuse Reillyho.

S podpory trenéra Václava Luky těžila také Lucie Fialová, která prožila bezpochyby životní sezónu. V předchozích pěti letech totiž získala celkem 8 vítězství, zatímco letos slavila 14 triumfů. Díky tomu skončila nejen na celkovém třetím místě, ale také se stala nejasnější jezdkyní, které tvoří přesně polovinu rovinové Top 10. S Lukovými svěřenci ovládla trojici jedničkových dostihů, když cenné je především vítězství z Velké ceny Prahy, v níž zásluhou přesně načasované koncovky uspěla s Billabong Catem.

Výsledek šampionátu překážkových dostihů sice rovněž vypadá celkem jednoznačně, ovšem o jeho výsledku rozhodl až závěrečný dostihový den v Pardubicích. Během něj totiž Jan Faltejsek slavil pětici vítězství a získal tak rozhodující náskok na druhého Jana Kratochvíla, který na něj na konci sezóny ztrácel čtveřici úspěchů. Celkem letos Faltejsek na českých drahách získal 18 vítězství, z toho dvanáctkrát se prosadil na svěřencích Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charvát. Tato spolupráce slaví úspěchy i v zahraničí, když v Itálii přinesla i dvojici vítězství kategorie Gr.1. I proto letos získal Faltejsek šampiónský titul také v Itálii.

Šampión z let 2015 a 2016 Jan Kratochvíl před letošní sezónou změnil působiště, když se od trenéra Josefa Váni stěhoval k Luboši Urbánkovi. V sedle jeho svěřenců slavil 6 z celkových 14 vítězství na českých drahách. Za pozornost rozhodně stojí, že pokračují Kratochvílovi vítězné sérii v obou jedničkových steeplechase v Lysé nad Labem. V Memoriálu Evy Palyzové zvítězil počtvrté v řadě a v Prvomájové steeplechase dokonce poosmé, přestože jím vedená Antalgique nepatřila s kurzem 8,5:1 mezi favority.

Bronzový skončil stejně jako v letech 2018 a 2019 Jan Odložil, který získal 11 vítězství. Vypíchnout z nich zasluhuje především vítězství ve III. kvalifikaci na Velkou pardubickou s Lombarginim, v jehož sedle měl být i v samotné Velké. Na jejím startu ale kvůli zranění z rámcového dostihu bohužel chyběl.

Dodejme, že vítězové šampionátů získali prémii 25.000 korun, jezdci na druhém místě 15.000 korun a odměna za třetí příčku činila 10.000 korun. Jockey Club ČR všem umístěným jezdcům upřímně gratuluje. Srdečné poděkování pak patří Ing. Jiřímu Odcházelovi a společnosti Lázně Poděbrady a. s. za trvalou přízeň Jockey Clubu ČR a opakovanou finanční podporu jezdeckých šampionátů.
vloženo: 28.12.2021
Slavnostní vyhodnocení Pony ligy 2021 se odkládá
Na základě rozhodnutí Vlády ČR ze dne 18.11.2021 a po domluvě s mnohými účastníky Jockey Club ČR oznamuje prozatímní nekonání akce Slavnostní vyhodnocení Pony ligy 2021, které se původně mělo konat v sobotu 27.11.2021 v Praze. Okolnosti současné hygienické situace v ČR, vládní nařízení a skutečnost, že ne všichni účastníci jsou očkováni proti Covid 19, nedovolují konání tohoto společenského setkání v zamýšleném rozsahu. Je nám líto, že opět dochází k přesunu termínu a že naše malé jezdecké naděje musí počkat na vyhodnocení svých sportovních úspěchů v této sezoně. Pevně věříme, že o to větší bude účast, až nám situace dovolí tuto akci uspořádat.

O náhradním termínu konání vyhodnocení Pony ligy 2021 budeme včas a všechny informovat.
vloženo: 22.11.2021
Hledáme kolegyni/kolegu na pozici samostatný účetní
Jockey Club České republiky je zapsaný spolek, zastřešující dostihový provoz v České republice. Do sekretariátu JC ČR hledáme od příštího roku novou kolegyni/nového kolegu na tuto pozici:

Samostatný/á účetní – vedení účetnictví společnosti

Požadavky:

• Nutná velmi dobrá znalost podvojného účetnictví, ideálně znalost též účetnictví pro neziskové organizace
• Kontrola náležitostí účetních dokladů a jejich evidence, účtování o přijatých fakturách, vystavování faktur
• Samostatné účtování jednotlivých účetních operací
• Vedení pokladny, zadávaní bankovních příkazů a účtování bankovních operací
• Vedení mzdového účetnictví, zpracování cestovních příkazů
• Znalosti personalistiky
• Měsíční kontroly ve finančním účetnictví a zpracování přehledů
• Kontrola saldokontních účtů
• Zpracování závěrek
• Účtování o majetku a zajištění inventarizace majetku (financí, pohledávek a závazků).
• Zpracování daňových přiznání: DPH, silniční daň, podklady pro přiznání daně z příjmu, znalost zpracování podkladů pro OSS
• Statistické výkazy

Jaké další dovednosti byste měli mít:

• Vzdělání ekonomického zaměření
• Praxi min. 5 let v pozici samostatné účetní
• Dobrou orientaci v účetních a daňových zákonech
• Dobrou znalost MS Office Word + Excel
• Znalost účetního softwaru Pohoda výhodou
• Znalost AJ nebo NJ slovem i písmem
• Flexibilita

Nabízíme

• Odpovídající platové ohodnocení
• 5 týdnů dovolené
• Stravenky v hodnotě 90 Kč/den s příspěvkem organizace ve výši 55%
• Služební mobil pro soukromé použití
• Klidné a zajímavé pracovní prostředí na závodišti ve Velké Chuchli
• Pracovní smlouvu na dobu neurčitou po uplynutí zkušební doby 3 měsíců

Požadujeme datum nástupu do pracovního poměru nejpozději od 1.3.2022.

Svoje pracovní životopisy zasílejte na adresu m.pecka@dostihy.cz.

Předem děkujeme
vloženo: 02.11.2021
Smutné oznámení
21.října 2021 zemřel ve věku 79 let pan Ing. Jan Tichý.
Dlouholetý předseda Turf Klubu r.1991 byl u zrodu Unie Československého turfu - organizace, ve které se spojily Svaz chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní, Česká klusácká asociace, Československá asociace profesionálních trenérů a jezdců, Turf klub, závodiště v Praze a v Bratislavě.
Ing. Jan Tichý byl zvolen jejím 1. prezidentem.
Unie Československého turfu, od r. 1993 Unie Českého turfu přijala původní název Jockey Club České republiky.
Ti, kteří chtějí zavzpomínat na Honzu Tichého, mohou přijít
v sobotu 6. listopadu 2021 od 14 hodin
na zahradu v Hodkovičkách, Nad Údolím 26/176, Praha 4.
Jockey Club vyslovuje pozůstalé rodině upřímnou soustrast a poděkování.
vloženo: 01.11.2021
Termín přihlášek na dostihové dny 6. 11. v Praze a 7. 11. v Kolesách
Upozorňujeme trenéry a majitele, že z důvodu zítřejšího státního svátku je termínem přihlášek na dostihové dny 6. 11. v Praze a 7. 11. v Kolesách pátek 29. 10.
vloženo: 27.10.2021
Informace pro účastníky dostihů 23. 10. v Pardubicích
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete informace pro účastníky dostihů 23. 10. v Pardubicích.
vloženo: 18.10.2021
Termínová listina 2022
Dne 21. září byla na jednání Rady JC ČR schválena TERMÍNOVÁ LISTINA NA SEZÓNU 2022. Nejen dostihy se už bezmála dva roky potýkají s omezeními Covid-19, která mají dopad na ekonomickou situaci jednotlivých pořadatelů. Termínová listina přesto obsahuje stejný počet dostihových dnů jako v roce 2019, tedy v posledním roce před vypuknutím epidemie Covid-19.

Stejně jako tehdy totiž termínová listina čítá 52 dostihových dnů. Na základě návrhů termínů od jednotlivých pořadatelů hrozilo několik termínových kolizí, ale tyto kolize se podařilo ve spolupráci s pořadateli vyřešit, za což jim patří poděkování. Stejně jako v minulých letech tak nedochází k souběhu dvou dostihových dnů v jednom termínu. Nedochází ani k situaci, kdy si o jednom víkendu „konkurují“ dvě závodiště kategorie A. O jednom víkendu se totiž konají dostihové dny na dvou závodištích kategorie A pouze v případě, že se na jednom konají pouze rovinové a na druhém pouze překážkové dostihy.

Termínová listina je rovněž koncipována tak, aby nevznikly kolize se zahraničními dostihovými dny, u nichž lze předpokládat vysokou účast českých koní a jezdců. Proto jsou volné termíny 5. 6. a 17. 7., kdy by se měly uskutečnit vrcholy slovenské dostihové sezóny, tedy mítink Turf Gala a Slovenské derby. Stejně tak se II. kvalifikace na Velkou pardubickou odběhne už 18. 6., aby podobně jako v letošním roce nedošlo ke kolizi s mítinkem v italském Meranu. Každopádně nadále budeme v kontaktu se zahraničními dostihovými autoritami a pořadateli, abychom případným termínovým kolizím předcházeli. Kvůli nedostatku jezdců jsou problematické především termínové kolize překážkových dostihových dnů.

Dlouhodobým problémem termínové listiny je rozdílná frekvence dostihových dnů v jednotlivých částech sezóny. Nižší počet dostihových dnů je podobně jako v minulých letech plánován v letních měsících červenci a srpnu. Pořádání letních dostihových dnů je finančně a organizačně náročnější, zároveň je ovšem potřeba zajistit dostatečnou nabídku dostihů v celém průběhu sezóny. Stále proto hledáme řešení pro doplnění dostihových dnů v tomto období.
vloženo: 11.10.2021
Kurz Trenér z povolání 2021/2022 - uzávěrka přihlášek 20. 10.
Dovolujeme si všechny zájemce o absolvování plánovaného kurzu „Trenér z povolání 2021/2022“ požádat o zaslání závazné přihlášky závazné přihlášky na uvedenou adresu reditel@dostihovaskola.cz. Prosíme též o pečlivé přečtení všech přiložených informací.

Původně zaslané předběžné přihlášky nelze brát jako závazné, je důležité správně vyplnit a zaslat závaznou přihlášku, a to nejpozději 20. 10. 2021!

Těšíme se na Vaší účast.
vloženo: 30.09.2021
Informace pro účastníky dostihů 9. a 10. 10. v Pardubicích
vloženo: 30.09.2021