home page
Zprávy z turfu
 
 


Termíny
  Racedays
Přihlášky
  Entries
Startky
  Declaration
Výsledky
  Results
Statistiky
  Statistics
Zprávy
  News
Legislativa Aviza
zahr. startů
Kontakty
  Contacts
Dokumenty
  Documents
Zákl. údaje
  Basic fig.

  strana 1 / 95 další »»
Změna propozice - Lysá nad Labem 1. 5.
Upozorňujeme trenéry a majitele, že na žádost pořadatele dostihů v Lysé nad Labem Prezidium JC ČR schválilo změnu propozice dostihu č. 060102, který se uskuteční v rámci dostihového dne 1. 5. 2021.
vloženo: 09.04.2021
Upozornění na plánovanou odstávku serverů
V pondělí 12. 4. 2021 bude od 16 hodin probíhat odstávka serverů Jockey Clubu ČR. Upozorňujeme tedy, že v provozu dočasně nebudou webové stránky dostihyjc.cz ani Zúčtovací centrum JC ČR.
vloženo: 09.04.2021
Upozornění pro účastníky dostihů v Německu
Počínaje zítřejšími dostihy v Mülheimu (10. 4. 2021) až do odvolání platí, že každá osoba, která se účastní dostihového dne v Německu, a která cestuje ze země s vysokou mírou výskytu onemocnění covid-19, musí před vstupem na závodiště předložit negativní PCR test na covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin. Žokejové budou navíc znovu testování před vstupem na závodiště.
vloženo: 09.04.2021
Dostihová sezóna bude zahájena 18. 4. 2021
Jockey Club ČR s potěšením oznamuje, že po konzultacích s Ministerstvem průmyslu a obchodu je možné zahájit dne 18. 4. 2021 letošní dostihovou sezonu. Konání prvního dostihového dne v Mostě je tedy potvrzeno. Přesné podmínky, které budou stanoveny za účelem dodržování aktuálně platných hygienických opatření, jsou v tuto chvíli ještě předmětem dalšího jednání. Očekáváme pro příští týden dostihy zcela bez diváků a s omezeným přístupem účastníků, podobně jako na jaře roku 2020. O všem budeme po získání závazných informací neprodleně informovat.
vloženo: 08.04.2021
Informace k nadcházející sezoně
Na jednání Rady Jockey Clubu ČR dne 6. 4. 2021 byla přijata náhradní termínová listina dostihových dnů pro období duben až červen 2021. Její aktuální podoba vypadá takto:

Neděle 18. 4. - Most - Memoriál Rudolfa Deyla
Neděle 25. 4. - Praha - Gomba handicap, Memoriál prof. Václava Michala, Velká dubnová cena
Sobota 1. 5. - Lysá nad Labem - Prvomájová steeplechase
Neděle 9. 5. - Most - Jarní cena klisen
Sobota 15. 5. - Slušovice - rovinové a překážkové dostihy
Neděle 16. 5. - Praha - Velká jarní cena
Sobota 22. 5. - Pardubice - I. kvalifikace na Velkou pardubickou
Sobota 5. 6. - Praha - Velká červnová cena, Memoriál Jaroslava Maška
Sobota 12. 6. - Brno - rovinové a překážkové dostihy
Sobota 19. 6. - Slušovice - rovinové a překážkové dostihy
Neděle 20. 6. - Karlovy Vary - Karlovarská dvojnásobná míle
Sobota 26. 6. - Pardubice - II. kvalifikace na Velkou pardubickou, Zlatý pohár
Neděle 27. 6. - Praha - České derby

S Dostihovým spolkem v Pardubicích bude ještě jednáno o možném uspořádání zahajovací dostihové dne 8. 5. 2021.

V současné chvíli vyvine sekretariát JC ČR maximální úsilí pro dosažení výjimky pro pořádání dostihů od 18. 4. u orgánů státní správy. S velkou pravděpodobností počítáme s konáním dostihů „za zavřenými dveřmi“ minimálně v měsíci dubnu. Jaký model bude v následujícím období platit, není v tuto chvíli ještě přesně známo.

Rada JC ČR zároveň schválila propozice dostihů na výše uvedené termíny, které najdete ZDE.

Aktuálně schválené změny Dostihového řádu přinášíme ZDE a aktuální znění Doplňujících ustanovení naleznete ZDE, prosím, věnujte pozornost těmto dokumentům.
vloženo: 07.04.2021
Informace k možnému zahájení sezony 2021
Rada Jockey Clubu ČR v těchto dnech projednává nejen změny v Dostihovém řádu a Doplňujících ustanovení, ale také propozice prvních dostihových dnů letošní sezony. Kromě toho je na programu Rady ještě úprava již schválené termínové listiny pro období duben až červen, samozřejmě s ohledem na aktuálně platná a předvídatelná opatření v následujících týdnech.

Jak již bylo uvedeno, v plánu je posunuté zahájení dostihové sezony od 18. 4. 2021. Vzhledem k tomu, že se ještě projednává doplnění dalších termínů na ostatních závodištích a očekávají se informace od orgánů státní správy, přinášíme vám v tuto chvíli alespoň NESCHVÁLENÉ PROPOZICE dostihových dnů od 18. 4. do 27. 6. 2021, tedy těch dnů, které jsou na základě jednání Rady JC ČR již zařazeny do mimořádné termínové listiny. Činíme tak pro vaší prvotní informovanost, a protože považujeme za vhodné vás alespoň takto, byť předběžně, informovat. Také bychom chtěli celou dostihovou veřejnost ujistit o tom, že v následujících dnech vyvineme maximální úsilí pro sjednání dohody se státní správou o tom, že od 18. 4. opravdu sezonu zahájíme. V současné, pro všechny nelehké situaci, předložíme velmi podobný scénář dostihových dnů jako v roce minulém a doufáme, že dojdeme společně k pozitivním zprávám.

O všem vás budeme informovat vždy, jakmile nastane nějaká nová skutečnost. Přeji vám pevné zdraví a těším se s vám všemi na viděnou.

S pozdravem
Ing. Josef Bečvář, prezident JC ČR

NESCHVÁLENÉ PROPOZICE - 18. 4. - 27. 6. 2021
vloženo: 28.03.2021
Upozornění – veterinární přejímka
Vážení účastníci dostihového provozu,

dovolujeme si Vás upozornit na povinnost provádění veterinární přejímky při konání svodu. Tato zahrnuje především nutnost kontroly povinné vakcinace koní přivážených na dostihy, a to před jejich fyzickým vyložením a ustájením. Vzhledem k současné epidemiologické situaci ve vztahu k rhinopneumonii, způsobované herpesvirem EHV, je skutečně nezbytné tento předpis striktně dodržovat a nasnadě jsou pravděpodobně zvýšené kontroly dodržování těchto běžných opatření ze strany Veterinární správy.

Děkujeme za spolupráci a případné praktické podněty.
vloženo: 25.03.2021
Odložení začátku dostihové sezóny v Polsku
Kvůli aktuální situaci způsobené pandemií Covid-19 bude polská dostihová sezóna zahájena nejdříve v květnu. Konkrétní změny termínů dostihových dnů brzy oznámí Polský Jockey Club.
vloženo: 24.03.2021
Uzávěrka přihlášek na mítink Turf-Gala
Upozorňujeme trenéry a majitele, že zítra, tj. ve čtvrtek 25. 3. 2021, je termín uzávěrky přihlášek na mítink Turf-gala, který se uskuteční v Bratislavě v neděli 6. 6. 2021.
vloženo: 24.03.2021
Vakcinační změny ve Francii a Německu
V sekci DOKUMENTY – DOSTIHOVÝ PROVOZ naleznete změny vakcinačních podmínek, které jsou povinné při konání svodu koní, tedy i dostihů, ve Francii a Německu.
vloženo: 22.03.2021