home page
Zprávy z turfu
 
 


 Termíny
    Racedays
 Přihlášky
    Entries
 Startky
  Declaration
 Výsledky
    Results
 Statistiky
    Statistics
 Zprávy
    News
 Legislativa  Aviza
 zahr. startů
 Kontakty
    Contacts
 Dokumenty
  Documents
 Zákl. údaje
    Basic fig.
 

  strana 1 / 69 další »»
Závěry z jednání Rady JC ČR
Zápis z jednání Rady JC ČR ze dne 7. 12. 2018 je uložen v sekci DOKUMENTY - Zápisy z Rady.

S nejdůležitějšími závěry z tohoto jednání se můžete seznámit také v článku na www.dostihy.cz.

Zvýšenou pozornost věnujte, prosím, části týkající se nových poplatku za vyracování dokumentu RCN pro start koně v zahraničí a změny výše poplatků za první registraci koně do dostihového provozu uvedených v Ceníku služeb v dostihovém provozu na rok 2019.
vloženo: 10.12.2018
Změna pro držitele plemenných hřebců od roku 2019
Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2019 byla dne 7. 11. 2018 Ministerstvem zemědělství schválená a dne 21. 11. 2018 byla zveřejněna jako opatření obecné povahy na úřední desce Ministerstva zemědělství ČR.

Před začátkem připouštěcí sezóny 2019 je každý držitel hřebce povinen provést sérologické vyšetření na infekční arteritidu koní u plemenných hřebců anglického plnokrevníka v přirozené plemenitbě. Odběr vzorků musí být pod dohledem Krajské veterinární správy. Sérologické vyšetření je hrazeno státem. Výsledek tohoto vyšetření musí být před začátkem připouštěcího období zaslán na Jockey Club ČR.

V sekci DOKUMENTY – CHOV naleznete Metodiku kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2019 – Část I. – B. Zdraví zvířat – 5. Koňovití – kód EpE620 (str. 15).

Dále je zde zveřejněn dopis Stání veterinární správy, který upozorňuje na nejvýznamnější změny povinných preventivních a diagnostických úkonů pro rok 2019.
vloženo: 27.11.2018
Tisková zpráva Dostihového spolku
Změna na pozici generálního partnera Velké pardubické. Otevírá se příležitost pro nová partnerství.

Jedno z nejdelších partnerství českého sportu končí. Po čtvrt století trvající spolupráci nastal čas na změnu. Česká pojišťovna, generální partner nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy – Velké pardubické, se rozhodla dát příležitost jiným společnostem podílet se na rozvoji dostihového sportu.

Generálním partnerem Velké pardubické se Česká pojišťovna poprvé stala v roce 1991, každoročním sponzorem je od roku 1995. Společně se společností Dostihový spolek a.s. poslední čtvrt století rozvíjela tradici Velké pardubické a pomáhala z ní budovat významnou a prestižní událost s mezinárodním významem. „Čtvrtstoletí vzájemné spolupráce je příležitostí ke zhodnocení dlouholetého partnerství a k rekapitulaci všeho, co jsme za tu dobu společně dokázali. Je rovněž momentem, kdy jsme se rozhodli odstoupit z pozice generálního partnera. To však neznamená, že z dostihového sportu odcházíme úplně. S Dostihovým spolkem budeme jednat o možnostech jiné spolupráce,“ říká Radek Moc, člen nejvyššího vedení České pojišťovny zodpovědný za oblast sponzoringu.

Dostihový spolek a.s. je pořadatelem Velké pardubické od roku 1993, kdy byla společnost založena. Po téměř celou dobu jeho existence ji s Českou pojišťovnou pojilo pevné partnerství. „Pětadvacet let je dlouhá doba. Česká pojišťovna s Velkou pardubickou, potažmo Dostihovým spolkem a.s. zažila v historii chvíle skvělé i horší, ale vždy byla pevným a stabilním partnerem. Děkujeme vedení České pojišťovny a všem lidem, kteří se za těch pětadvacet let na podpoře dostihového sportu v Pardubicích podíleli. Nyní nastal čas jít dál. Těšíme se na nového generálního partnera, který se chopí příležitosti spojit své jméno s tímto fenoménem a zároveň nejstarším sportovním podnikem s obrovskou popularitou,“ prohlásil Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s.

Velká pardubická, jejíž první ročník se běžel už v roce 1874, každoročně láká desetitisíce diváků na pardubické závodiště, další miliony poutá u televizních obrazovek i mobilních zařízeních. Je sportovním podnikem, o kterém se hovoří nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ovšem legendu netvoří jen jedna jediná říjnová neděle. K Velké pardubické patří čtyřdílný seriál kvalifikací, který dostihovému svátku dává další obzory a možnosti.
vloženo: 23.11.2018
Informace pro trenéry
AČTJ

Asociace českých trenérů a jezdců (AČTJ) připravuje Valnou hromadu, která se bude konat na jaře příštího roku. Na programu mimo jiné budou informace o změnách připravovaných Jockey Clubem ČR, dále přednáška z oblasti dopingu (zakázané látky pro koně, antidopingové kontroly, testování mimo dostihovou sezónu).

JC ČR

Upozorňujeme trenéry na právě probíhající kontroly v tréninkových střediscích. Všem trenérům doporučujeme, aby si zkontrolovali své tréninkové listiny, medikační deníky a jiné administrativní náležitosti spojené s vedením tréninkového střediska.
Kontaktní osoba pro aktualizaci údajů: Markéta Pínová,
e-mail: pinova@dostihy.cz, mobil: +420 725 934 322
vloženo: 21.11.2018
Statistiky v chovu anglického plnokrevníka
Dovolujeme si Vás upozornit, že v sekci DOKUMENTY - CHOV jsou zveřejněné statistické údaje za rok 2017 s názvem Fact Book zpracované vedoucím Plemenné knihy panem Bc. Ondřejem Plachým.
vloženo: 05.11.2018
Smutná zpráva
Oznamujeme všem přátelům a známým, že 25. 10. 2018 zemřel ve věku 84 let dlouholetý chuchelský trenér pan Břetislav Karel.
Posledního rozloučení bude v pátek 2. 11. 2018 v 11 hodin
v Husově sboru Praha Zbraslav.
vloženo: 29.10.2018
Termínová listina 2019
Rádi bychom Vás upozornili na Termínovou listinu pro rok 2019, která byla schválená na jednání Rady JC ČR dne 12. 10. 2018. Na webových stránkách www.dostihy.cz naleznete článek o termínové listině od předsedy Rovinové komise JC ČR pana Jaroslava Fabrise a konkrétní podobu ke stažení ve formátu pdf.

Dále v sekci Dokumenty - Zápisy z Rady naleznete schválený Zápis z jednání Rady JC ČR ze dne 12. 10. 2018.
vloženo: 25.10.2018
Snížená propustnost dráhy na 21. října ve Velké Chuchli
Pořadatel dostihů v Praze-Velké Chuchli oznamuje, že na dostihový den 21. října bude v důsledku vytažení vnitřní bariéry v lahovickém oblouku snížena propustnost dráhy na distanci 1200 metrů na 12 koní.
vloženo: 15.10.2018
Informace pro majitele koní startujících v den 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou - 14. 10. 2018
Každý majitel koně startujícího 14. 10. 2018 dostane od Dostihového spolku a.s. dva lístky na tribunu.
Prosíme majitele, kteří mají o tyto vstupenky zájem, aby do 10.10.2018 zaslali elektronickou objednávku na níže uvedený e-mail. V opačném případě vstupenky propadají. Syndikáty mají nárok maximálně na 4 lístky.

Kateřina Mandysová
e-mail: mandysova@zavodistepardubice.cz
vloženo: 08.10.2018
Nominace jezdců pro dostih Fegentri dne 13. října v Pardubicích
V sobotu 13. října jsou v Pardubicích proutěné překážky č. 040706 zařazeny do seriálu Fegentri. Do dostihu proto byli nominováni zahraniční amatérští jezdci, jejichž seznam naleznete níže. Jejich obsazení probíhá po dohodě s SČADJ – Fabris Jindřich, tel. 736235395. V případě vyššího počtu přihlášených koní je možné pozvat další zahraniční jezdce.

Nominace jezdců pro dostih č. 040706:

Noel George, Anglie, 9 vítězství
Guillaume Viel, Francie, 32 vítězství
Raymond Barron, Irsko, 24 vítězství
Elliot Öhgren, Švédsko, 11 vítězství
Kim Stern, Švédsko, 11 vítězství
Sam Lee, Anglie, 2 vítězství
vloženo: 02.10.2018